17.8 C
Скопје
05:49 - 20 мај, 2024

Ознака : ливерпул

БалканСлајдерСцена

(ВИДЕО) Хрватските претставници уникатни и во Ливерпул: Сите гледаа во нив

еспресо
Хрватските претставници на овогодинешниот Евросонг на тиркизниот тепих Лет 3 се појавија во уникатни стајлинзи и ги воодушевија фановите, пишува Индекс.хр Лет 3 на свеченото...
СветСлајдерСцена

Ливерпул ќе биде градот домаќин на Евровизија 2023: Домот на „Битлси“ е подготвен да организира шоу за Украина, Велика Британија и Европа

Еспресо
По победата на украинската фолк-рап група Калуш Оркестар на изборот за песна на Евровизија во Торино во мај, Украина требаше да биде домаќин на натпреварот...
Здрави навики

Има само 9 години и преку 10.000 следбеници, а дизајнерите веќе се „тепаат“ за неа! (ФОТО)

Слободен Печат
Денес има повеќе од 10 илјади следбеници, а модните брендови се борат за неа. Оваа година прошета и по пистата за „London Fashion Week“. Следната...