4.8 C
Скопје
03:22 - 21 април, 2024

Најубавата Југословенка и денес е ЖЕНА ИПОЛ – Поради голите фотки не успеа да биде Мис на светот! (ФОТО)

Бернарда Маровт беше прогласена за најубава мисица на поранешна Југославија, а иако поради разголените фотки остана без титулата Мис на светот, нејзината убавина до денес не избледела.

Атрактивната Словенка денес е многу активна на Инстаграм, а нејзините фотографии докажуваат дека и на прагот на шестата деценија изгледа сензационално.

Неодамна имаше и манекенски ангажман. Таа сними кампања за мариборската дизајнерка на чевли Ингрид Логар.

Мис на Југославија стана во 1983 година, а беше на пат да стане и најубавата жена во светот. Влезе во првите 25 на светскиот избор за Мис во Лондон каде беше и фаворитка, но еден скандал ја чинеше титула.

Во магазинот „Старт“ беа објавени нејзини разголени фотографии поради кои остана без прилика да биде прогласена за Мис на светот. Организаторите дознаа за фотографиите па така таа беше дисфалификувана.

Тој примерок од магазинот „Старт“ бил продаден во дури 350.000 примероци, а во Лондон беше прогласена за Мис фотогеничност.

Слични објави

„Се степав на училиште поради мајка ми“: Анастасија Ражнатовиќ си ја отвори душата за најтешките моменти од детството

Еспресо

Момченце починало поради предизвик на Тик Ток: Опасен тренд „хромирање“ се шири на социјалните мрежи

еспресо

Отворена прва продавница за алкохол во Саудиска Арабија: Ќе се купува алкохол со овластување

Еспресо

Мир Божји, Христос се роди! Народни обичаи и верувања за Божиќ: Бидете со најблиските и заедно прославете го Христовото раѓање

Еспресо

Старо верување: Скршете орев на Бадник и дознајте дали среќата ќе ве следи

Еспресо

Каква кармичка судбина ќе имате во 2024 според датумот на раѓање: Декодирајте ја иднината преку персоналната бројка и откријте што ве чека!

Еспресо
Се вчитува....