10.8 C
Скопје
09:27 - 10 декември, 2022

Бела Хадид е прогласена за најстилска личност на планетата, овие ѕвезди беа во трката! „Хадид изгледа подобро во машка облека од повеќето мажи“

Супермоделот Бела Хадид е прогласена за најстилска личност на планетата од страна на магазинот GQ.

Бела Хадид се најде на врвот на листата на GQ за најстилски луѓе на планетата. Забележано е дека 26-годишната супермоделка е една од ретките кои можат да носат што било и да изгледаат стилски. Сепак, според новинарите, на Бела најмногу ѝ прилегаат облеки од машките колекции.

„Хадид изгледа подобро во машка облека од повеќето мажи“, се вели во статијата.

Во рангирањето беа вклучени и Тимоти Шаламет, Хари Стајлс, Зендаја, Кид Куди, Џастин Бибер, Лил Нас Х, Ема Корин, Јунг Хо Јанг, Луис Хамилтон, Ким Кардашијан, Остин Батлер, Зои Кравиц, Јасмин Фини, Г. -Драгон, Адам Сендлер, Џејден Смит, Еван Мок, Лејкит Стенфилд, Даниел Калуја, Доминик Калверт-Лјуин, Флоренс Пју, Елиот Пејџ, Брет Гелман, Лизо, Дуа Липа, Томас Доерти и Крис Пајн.

Слични објави

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо

„Имав крофни на нозете“ – Тијана Дапчевиќ морала итно да направи операција

Еспресо
Се вчитува....