Која е ПРВАТА ТРАНСРОДНА манекенка на Victoria’s Secret? (ФОТО)

По бројните вербални напади и бојкотот на потрошувачите поради изразената естетска униформираност, модната куќа Victoria’s Secret одлучи да ја смени својата политика. Ја ангажираше првата трансродна манекенка, чија физичка убавина може да се мери со најубавите манекенки во светот.

Станува збор за Валентина Сампаио, модел, манекенка и глумица која е првата трансродна личност во историјата што се појавила на насловната на „Вог“.

Таа е 22-годишна Бразилка која е родена како момче, а на возраст од 8 години сфатила дека всушност се чувствува како девојче. Четири години подоцна го сменила името во Валентина.

Откако категорично негираше дека треба да имаат трансродни личца во ревијата во ноември минатата година, Ед Разек, маркетинг-директорот на компанијата, беше под силен притисок откако половина интернет се побуни против неговите зборови.

Разек на својот твитер-профил се извини, велејќи дека веќе го разгледувале кастингот на трансродни модели за ревија и дека никогаш не станувало збор за полот.

Со оглед на тоа што оваа година ревијата нема да се одржи, Валентина Сампаио ќе ја гледаме само на билбордите и на другите рекламни места.

Слични објави

Четири „бјути“ навики од кои треба да се ослободите пред 30-тата

Igor

СИТЕ ГИ ЧУВААТ ЈАЈЦАТА НА ВРАТАТА ОД ФРИЖИДЕРОТ, а не се свесни каква грешка прават„ Еве зошто тоа е најлошото место!

Igor

Ирина Шајк ги распамети мажите околу неа со своето играње! (ВИДЕО)

Еспресо

„Мојот син почина од коронавирусот… но не така како што мислите!“ (ВИДЕО)

Еспресо

Хаос во домот на Лила Филиповска: Елката превртена на под, водителката го објави виновникот (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Готвачот на Наоми Кембел ја откри тајната на „Итал“ исхраната!

Еспресо

Остави Коментар

13 + 17 =

Слични објави

Изберете бои на облеката со кои ќе го подобрите расположението

Igor

БУРНА БИОГРАФИЈА: Го изневери кошаркарот СО ПОЗНАТ РАПЕР, а Ким ѝ е добра другарка (ФОТО)

Igor

Успешно криени тајни на Холивуд: Џони Деп е роднина со кралицата Елизабета Втора

Еспресо

Северина во панталони кои се предизвик за секоја жена повторно покажа дека е чекор напред со трендовите! (ФОТО)

Еспресо

Роби Вилијамс открил зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen”

Еспресо

По 47-те експлицитни фотки кои ги виде светот, атрактивната водителка уште повеќе им го мати паметот на мажите! (ФОТО)

Еспресо