03:38 - 23 јуни, 2024

Ознака : југословенска

БалканВи ПрепорачувамеСцена

Драстичните трансформации на Лепа Брена низ годините (ФОТО)

Еспресо
Една од најголемите ѕвезди во регионот Лепа Брена, својата кариера ја започна во осумдесетите години од минатиот век. Таа секогаш чекорела мудро и за секој...
Дестинации и Дегустации

Југословенска торта

Слободен печат
Состојки: За кората 4 јајца 100 грама шеќер 200 грама брашно 100 милилитри масло 100 милилитри вода прашок за печиво За филот 1 литар вода...