Меган избркала дури 3 дадилки: Персоналот буквално бега без размислување!

Можеби Меган и Хари уживаат во магијата на родителството, но нивните дадилки не уживаат во чувањето на Арчи. Имено, војводата и војвотката од Сасекс за 6 недели промениле дури 3 дадилки. Се уште не е познато дали дадилките сами дале отказ или им бил врачен отказ.

Протече информација која тврди дека Меган и Хари во последно време „го губат“ персоналот, а извор близок на кралскиот пар вели дека тие само сакаат да ја најдат „вистинската“ личност за нивното дете.

„Изборот на дадилка зависи и од потребите на родителите и детето“, додава изворот. Истиот извор открива дека првата дадилка била и медицинска сестра и дека од неа не се очекувало да остане во улогата дадилка на Арчи.

Хари сака да најде вистинска личност за чување на Арчи, личност со која можат да развијат семејни врски кој тој ги имал со своите дадилки кои присуствуваа и на неговата венчавка.

Меѓутоа, вистина е дека Меган и Хари во последно време се соочени со голема загуба на персонал. Минатиот ноември, личната асистентка на Меган даде отказ по само 6 месеци служба. Мелиса Тоубти тогаш наведе дека Меган ја доведувала до солзи со своите барања.
Само една недела подоцна, Саманта Коен, приватната секретака вработена во кралското семејство цели 17 години, исто така си замина.

Во јануари, личноста која ја следеше Меган на јавните настапи, даде отказ исто така после 6 месеци служба.

Американските таблоиди информираат дека Меган и Хари загубиле уште два асистента во текот на минатата недела.

Слични објави

Дневен хороскоп 02.10.2019 среда, Раковите ги очекуваат проблеми, Овните ќе влетаат во авантура

Igor

Музички подарок за денот на виното и љубовта: „Љубена“ од Тоше во ново руво (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 13 октомври: Нови познанства, љубов на прв поглед…

Igor

Даниел Кајмакоски се разведува по три години брак

Igor

Ќерката на Шабан Шаулиќ откри кои реченици ги изговарала мајка и Гоца кога дознала за трагедијата (ВИДЕО)

Igor

Прилика која не се пропушта: ЏОРЏ и АМАЛ ги канат фановите во својата СЕМЕЈНА ВИЛА – еве како до нивниот дом!

Igor

Остави Коментар

два × оне =

Слични објави

Среќна мајка: Синовите на Емина Јаховиќ ѝ приредија роденденско изненадување (ВИДЕО)

Васко Спасоски

САМО ЗА ЗДРАВИ ЛИЧНОСТИ: Строга данска диета со која брзо ќе ги симнете вишокот килограми

Igor

Дарко СПЕЈКО влегува во ЗАДРУГА 3: Омилениот победник на Големиот брат пак во реално шоу

Igor

БРЕД ПИТ И АНЏЕЛИНА ЏОЛИ СЕ РАЗВЕДУВААТ ТРИ ГОДИНИ: Сега холивудскиот актер и поставил УЛТИМАТУМ на бившата сопруга

Igor

Ова е најмладиот син на Мајкл Џексон за кого скоро 10 години никој не знаеше ништо! (ФОТО)

Еспресо

Луна Џогани со прв настап и тоа во Македонија: Струмичани „одлепија“ по реалити-ѕвездата (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian