ПЕЈАЧОТ ГИ НАЛУТИ КОЛЕГИТЕ: Ќе те видиме за 50 години дали ќе зборуваш така!

Дарко Лазиќ неодамна го доби синот Алексеј и неговото раѓање го славеше неколку дена. Од првиот брак тој ја има ќерката Лорена.

Многу од колегите беа изреволтирани од неговата, најверојатно неумесна изјава дека: „Ќерката е убава вест, но синот е нешто посебно“.

Пејачката Гоца Божиновска изјавила дека ќе разговара со Дарко за околу 50 години на оваа тема: „Не за џабе рекле ‘Алал да ѝ е на онаа мајка која има ќерка’, јас имам две ќерки и син, од свое искуство кажувам дека ќерките повеќе се грижат за мене. Истото го правам и јас за својата мајка која има деменција.“

Пејачката на народни песни Снежана Ѓуришиќ изјавила дека што е до нејзе, децата не треба да се делат, машко или женско, тоа е исто за родителите.

Аца Лукас, по честитањето за раѓањето на синот, рекол дека не треба да му се замери на среќен човек, но дека што е до него, тој самиот чувствува неверојатна љубов и поврзаност со ќерка му.

Гоца Тржан искрено му порачала на Дарко дека се надева дека изјавата е само лапсус и дека поради радоста му се испуштило такво нешто: „Дете е дете, без разлика дали е машко или женско. Ниту еден нормален човек не го гледа полот на детето.“

Слични објави

Кралскиот џет-сет на едно место: Микс од стилови на крунисувањето на Нарухито (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Бебето Арчи наскоро ќе го прелета океанот: Кралскиот пар најави далечно патување (ФОТО)

Igor

Беа блиски пријатели: Јелена Карлеуша вчера објави заедничка фотка со Тоше Проески (ФОТО)

Васко Спасоски

Преубавата манекенка Викторија Јаначковиќ објави фотка за која долго ќе се зборува! (ФОТО)

Васко Спасоски

Иако е здраво, некогаш НЕ ТРЕБА да користите маслиново масло

Igor

ХАКЕРИ ЈА НАПАДНАА ЕВРОВИЗИЈА: Израел не е безбеден, ќе видите

Igor

Остави Коментар

6 + 10 =

Слични објави

Дали на мажите навистина им се допаѓа секси долната облека?

Igor

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Igor

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Неодамна излезе од психијатрија, а нејзиниот настап веќе го виделе милиони

Igor

Треба ли да чувствувате вина доколку сакате да имате секс на првиот состанок?

Igor

Ќерката на познатиот пејач Драган Којиќ – Кеба заврши зад решетки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фановите разочарани од дрскоста на Мадона: Кралицата никогаш не доцни, но и не наплаќа 600 долари за седиште

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian