4.8 C
Скопје
03:40 - 4 март, 2024

Ознака : бездомниците

Секојдневие

Тој е готвач од елитен ресторан, а сега готви храна на бездомниците (ФОТО)

Еспресо
Главниот готвач во еден од најстарите и најелитни ресторанти во Белгија, Лионел Риголе, решил, да даде свој придонес во борбата со сиромаштијата која станува се...