20.8 C
Скопје
04:25 - 20 јули, 2024

Меланија го освои Лондон: Мораме да смислиме нов збор за стилот на оваа дама! (ФОТО)

Меланија Трамп совршено се подготвила за своето доаѓање во Велика Британија во рамките на државната посета на американскиот претседател на оваа земја, кога го напушти Вашингтон во фустан инспириран од Лондон.

Иако американскиот претседател и првата дама уште во неделата се пристигнати во Лондон, сепак не можевме а да не го прикажеме овој нејзин совршен моден избор кој го искористи за пат накај Лондон.

Првата дама одеше во тревникот на Белата куќа во прекрасниот Гучи фустан, прекриен со слики со знаменитостите на британската престолнина, како Биг бен и зградата на парламентот.

profimedia

Овој прекрасен фустан содржи портокалови и зелени нијанси, а на себе имаше и зелен појас. Меланија одлично го искомбинира овој фустан со високи потпетици во кремаста боја, а нејзината коса имаше нежни бранови и одлична елегантна шминка.

Доналд и Меланија Трамп во неделата пристигнаа во Лондон, каде веќе ја остварија и средбата со Кралицата Елизабета II.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....