Фустани кои го заземаа модниот трон: Еве кои модели ќе владеат на улиците (ФОТО)

Дека облеката не мора да биде минијатурна или прилепена за телото за да биде секси докажува и фустанот кој е омилен меѓу трендсетерките веќе неколку сезони, а се чини дека ниту во следниов период не планира да се „симне“ од модниот трон.

Погодувате? Нормално, станува збор за фустани со отворен грб.

View this post on Instagram

Mad aboat this city 🌅

A post shared by Anna Rosa Vitiello (@annarvitiello) on

Постои нешто бескрајно чик што е поврзано за нив. Освен што се удобни, префинети и секси, кога ќе ги облечете ќе се чувствате и малку бунтовнички.

View this post on Instagram

Ruched Midi Slip Dress

A post shared by Marisa Martins (@_marisamartins_) on

Најдобро од се е фактот дека еднакво добро изгледаат во секој стил, од оние минијатурни модели, па се до елегантните фустани со долги ракави.

View this post on Instagram

Wedgie but make it fashion

A post shared by Camille Charriere (@camillecharriere) on

Ако досега не сте го набавиле својот примерок од овој фустан, крајно време е тоа да го направите, бидејќи едно е сигурно – тоа ќе биде ваша добра пролетна инвестиција.

Слични објави

Прва актерка од Балканот која проговори за злоставувањето: Потресната приказна на глумицата од „Ивкова слава“ (ВИДЕО)

Еспресо

Бухтла со сирење и кајмак мека како памук

Igor

Анџелина Џоли: Систем кој ме штити мене – но не и ќерка ми само поради бојата на нивната кожа, едноставно не е допустлив!

Еспресо

Мармалад од модри сливи со ванила, цимет и рум (РЕЦЕПТ)

Igor

На која и стои подобро? Манекенката ја ископира Џенифер Лопез (ФОТО)

Igor

Северина заработи тужба од судијката која и го одзеде синот!

Васко Спасоски

Остави Коментар

петнаесет + дванаесет =

Слични објави

Погледнете кого ангажираше Цеца да пее на свадбата на Вељко и Богдана (ВИДЕО)

Igor

Доколку веќе не сте ја купиле: Зошто треба да купите „баскет баг“ за оваа сезона (ФОТО)

Igor

ЛЕТНА МОДА: Фустанот бирајте го според температурата

Igor

Тор­та со тиква (РЕЦЕПТ)

Igor

ВИСТИНАТА ЗА ТОМ ХЕНКС: Поради жена станал православен, а со ОВАА болест се бори цел живот

Igor

РИЈАНА: Не ни можев да замислам подобар партнер, подготвена сум светот да види што создадовме заедно

Igor