Ознака : идеална

Гастро марифети

Идеална за тропските температури: Сочна и кремаста торта со диња! (РЕЦЕПТ)

Igor
Искористете ја сезоната на ова сочно овошје и направете десерт кој ќе ви обезбеди доволна количина на шеќер, а воедно и ќе ве разлади Ќе...
Секојдневие

Идеална фризура за летните денови: Репче на поинаков начин (ФОТО)

Igor
Косата фатена во репче е совршена фризура кога температурите се високи. Иако таа станува монотона доколку ја носиме така секој ден, сепак постојат начини како...
Секојдневие

Јадење богато со вкусови: Полнети тиквици како идеална комбинација за СЕМЕЈНИОТ РУЧЕК (РЕЦЕПТ)

Igor
Едноставно се подготвува, вкусно е и богато зачинето. Полнетите тиквици со мелено месо и зачин се одличен предлог за сите гурмани. Потребно е: 4 млади...
Секојдневие

Брза, лесна и преубава фризура идеална за летните горештини (ВИДЕО)

Igor
Ви нудиме одличен предлог како може да направите идеална летна фризура, без многу напор и без да поседувате специјални вештини. Таа е како измислена за...
Здрави навики

Банана пунџа: Најдобрата и наједноставна фризура кога косата ви е валкана, идеална и за на работа! (ВИДЕО)

Igor
Погледнавме неколку туторијали и совети како да ја добиете оваа пунџа, но иако звучи и изгледа навистина едноставно – најчесто токму тие „едноставни“ фризури најтешко...
Здравје

Витаминска бомба која ќе ве доведе до идеална линија

Igor
Освен тоа што овој напиток е одличен за постигнување и одржување на витка линија, тој е и идеален освежителен пијалок полн со витамини… Состојки: 1,5...