18.8 C
Скопје
00:43 - 27 септември, 2023

Витаминска бомба која ќе ве доведе до идеална линија

Освен тоа што овој напиток е одличен за постигнување и одржување на витка линија, тој е и идеален освежителен пијалок полн со витамини…

Состојки:

1,5 до 2 чаши студена филтрирана вода

6 шолји исечкан спанаќ

5 шолји исечкана зелена салата

2 целери

1 излупено и исечкано јаболко

1 излупена и исечкана круша

1 банана

1 до 2 кафени лажички сок од лимон

Може да додадете и мраз, половина шолја кориандер и половина шолја магдонос.

Подготовка:

1. Измијте го овошјето и излупете го тоа што има кора.

2. Ставете вода во блендер и додадете ја салатата и спанаќот. Вклучете го блендерот на минимална брзина и матете додека состојките не се соединат. Постепено зголемувајте ја брзината и додадете ги останатите состојки. Бананата и лимонот додадете ги последни.

Добиената смеса е доволна за четири големи чаши.

Слични објави

(Фото) „Липо“ искуство на Весна Антиќ за совршена линија и детоксикација: Еден конфекциски број помалку за само две недели!

Ј.К.Д

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Што е ласерска биостимулација?

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Фебрилни конвулзии

Во Србија е регистриран прв случај на нов сој на коронавирус, еве кои се симптомите

еспресо

Липо искуство на Трајче Давков, професионален музичар: Резултите во слабеење беа видливи уште по првите неколку дена

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Генитален пролапс и инконтиненција

Се вчитува....