Витаминска бомба која ќе ве доведе до идеална линија

Освен тоа што овој напиток е одличен за постигнување и одржување на витка линија, тој е и идеален освежителен пијалок полн со витамини…

Состојки:

1,5 до 2 чаши студена филтрирана вода

6 шолји исечкан спанаќ

5 шолји исечкана зелена салата

2 целери

1 излупено и исечкано јаболко

1 излупена и исечкана круша

1 банана

1 до 2 кафени лажички сок од лимон

Може да додадете и мраз, половина шолја кориандер и половина шолја магдонос.

Подготовка:

1. Измијте го овошјето и излупете го тоа што има кора.

2. Ставете вода во блендер и додадете ја салатата и спанаќот. Вклучете го блендерот на минимална брзина и матете додека состојките не се соединат. Постепено зголемувајте ја брзината и додадете ги останатите состојки. Бананата и лимонот додадете ги последни.

Добиената смеса е доволна за четири големи чаши.

Слични објави

ПОРАКА ОД БИВШИОТ: Не размислувајте што сака, туку решете го проблемот

Igor

Мисли кои потполно го уништуваат имунитетот на човекот!

Еспресо

И ТИЕ НЕ СЕ СОВРШЕНИ: Целулитот на познатите ѕвезди (ФОТО)

Igor

Избрана најзгодната жена на планетата (ФОТО)

Igor

Идеална фризура за летните денови: Репче на поинаков начин (ФОТО)

Igor

Смути за намалување на крвниот притисок

Igor

Остави Коментар

тринаесет + десет =

Слични објави

Како да препознаете дека некој во ваша близина е заразен со коронавирус

Еспресо

Бикини кои се радост за машките очи: „Голите бикини“ ќе ги носат сите жени, а ќе се воодушеват и Македонките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Еве како да спречите претерано потење во топлите летни денови

Igor

Хит мода од Инстаграм за ДАМИТЕ во зрели години – Модни комбинации кои подмладуваат (ФОТО)

Igor

Роберт Патинсон: Да не беше „Хари Потер“ ќе бев пијанист!

Igor

Домашен сируп кој ќе ве спаси од настинките и грипот

Igor