23.8 C
Скопје
12:21 - 14 април, 2024

Ознака : јагнешко

ИнтимаЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Зошто јадеме јагнешко, шунка и јајца на Велигден?

Еспресо
Шунка, јагнешко, јајца, млад кромид, ротквици, рен… Сите овие намирници се дел од велигденската трпеза. Но, дали некогаш сте се запрашале зошто јадеме јагнешко, шунка...
UncategorizedВи ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Свечено ЈАГНЕШКО ПЕЧЕЊЕ: Меко како душа, се топи во уста, еве ги марифетите!

Еспресо
Подгответе го јагнешкото за велигденската трпеза со лук и рузмарин. Потребни состојки – 2 кг до 2 ипол јагеншки бут (без коска), – четвртина чаша...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТИ) ОД ДОМОТ НА БРАНКО ВО ВЕВЧАНИ: На јагнешко под сач, золеник и вевчанска посна пита со праз  

Ј.К.Д
Од магичното Вевчани потекнува познатиот гастроном и љубител на кулинарството, Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“), кој е горд на...