26.8 C
Скопје
13:38 - 14 април, 2024

Ознака : посна пита

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТО+РЕЦЕПТИ) ОД ДОМОТ НА БРАНКО ВО ВЕВЧАНИ: На јагнешко под сач, золеник и вевчанска посна пита со праз  

Ј.К.Д
Од магичното Вевчани потекнува познатиот гастроном и љубител на кулинарството, Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“), кој е горд на...