27.8 C
Скопје
15:46 - 6 јуни, 2023

Појадувајте како кралицата на Шпанија: Летиција се придржува до правилата на доктор Николас Периконе

Појадокот е најважниот оброк во денот, тоа го знаеме. Но, правилно искомбинираните намирници со кои би го почнале утрото можат многу да ни помогнат во забрзувањето на метаболизмот и елиминирањето на вишокот килограми.


Токму ова „златно“ правило го знае и кралицата на Шпанија, Летиција која со години не го менува својот утрински оброк. Таа ги следи правилата на доктор Николас Периконе, и благодарение на истите има постојано витка фигура и непроменета тежина.

Диетата на Периконе се заоснова на внес на три намирници: свежа риба, зеленчук богат со железо и храна богата со протеини. Во овој режим на исхрана се практикува и пиење 3 литри вода дневно, а кралицата дел од течностите ги заменува со зелен чај.

Оваа исхрана помага во одржување на оптималната тежина, го освежува организмот и помага во слабеењето.

Појадокот на кралицата е мошне едноставен – омлет од три јајца со парче риба и интегрален тост.

За ужина јаде јаткасти плодови, обезмастен јогурт, свежо овошје, а ручекот најчесто е мала грамажа пилешко или мисиркино месо, или лосос на скара со многу зеленчук.  За вечера јаде парче сирење и обилно многу зеленчук.

Кралицата која е мајка на две ќерки, не ја менува оваа своја рутина на исхрана, дополнително затоа што докторската препорака е дека овој тип режим ги намалува воспаленијата и помага во долговечен и здрав живот.

Слични објави

Не е ни Луис Хамилтон, ни Том Круз ниту Џими Батлер: Кој е музичарот што Шакира го посакува?

Еспресо

Дуа Липа во одбрана на родна Албанија против британскиот министер: „Тоа што го кажа е малоумно“

Еспресо

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

(Видео) Шакира и Хамилтон не се разделуваат, по вечерата „уловени“ на забава во диско: „Маска“ им е друштвото на Нејмар и Мбапе

Еспресо

Дарко Лазиќ се огласи по скандалозното видео: „Знам кој сака да ми ја скине главата, ми се осветуваат!“

Еспресо
Се вчитува....