12.8 C
Скопје
07:56 - 15 април, 2024

Ознака : гранола

Ви ПрепорачувамеДестинации и Дегустации

Совршена за појадок или ужина во комбинација со овошен јогурт: Рецепт за здрава, домашна гранола

М. Р.
Овие летни денови, класичниот појадок или ужинка заменете го со освежителен оброк. Комбинацијата на гранола и овошен јогурт ќе ве освежи и ќе ви даде...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

Рецепт за здрава, домашна гранола

Еспресо
Потребни состојки: -300 гр овес -50 гр сурови бадеми -50 гр суровини ореви -3 лажици темно чоколадо без шеќер -1 лажица мед -50 гр кокосово...