10.8 C
Скопје
04:35 - 23 мај, 2024

Ознака : тоскана

СветСлајдерСцена

(Фото) Илон Маск купува замок во Тоскана, градба од среден век во близина на едно од најубавите села во светот

Еспресо
Италијанските медиуми пишуваат дека најбогатиот човек во светот, Илон Маск, „мерка“ и преговара за купување на историски замок во Тоскана, Италија. За холивудскиот актер Џорџ...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО ТОСКАНА: „Риболита“ – рецепт за супа со леб кој се пренесува со генерации

Еспресо
Секое семејство од Тоскана има рецепт за оваа супа, рафиниран и пренесуван со генерации. Името значи „повторно варено“, повикувајќи се на фактот дека најчесто се...
СветСлајдерСцена

ВТОРИОТ ЖИВОТ НА СТИНГ: Пандемијата му ја донесе животната одлука

jasmina.kantardzieva
На многумина, па речиси и на сите, пандемијата ни ги „скрои“ новите приоритети во животот и ни одржа лекција дека здравјето, семејството, пријателите, најблиските…се најважни....
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

РЕПОРТАЖА: Тоскана е прекрасна и лете и зиме

Слободен печат
Тоскана е веќе однапред „букирана“ за следните шест претстојни месеци: замоците се однапред резервирани, а дегустацијата на вино пребукирана од туристичката елита која овде доаѓа...