17.8 C
Скопје
23:25 - 19 мај, 2024

Ознака : Македонски народни приказни

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Како манекенка од насловна страна: Погледнете како изгледа ќерката на еден од нашите најдобри актери – Лазар Бараков (ФОТО)

Еспресо
Многу генерации пораснаа со македонските народни приказни, а еден од главните ликови во нив беше и Лазар Бараков.  Тој беше и остана миленик на публиката....