20.8 C
Скопје
20:45 - 14 јуни, 2024

Ведрана Рудан ја шокираше јавноста, во одбрана на пејачката: „Хрватска ја силуваше Северина!“

ведрана рудан

Хрватската писателка Ведрана Рудан позната по остриот говор „без влакна на јазик“, ја шокираше и водителката на емисијата на српска ТВ Прва изнесувајќи го своети мислење за хрватската пејачка Северина.

„Северина е најмоќна жена во историјата на Хрватска. ЗБорувам за Хрватска, земја која постои од 1991 година. Таа  дефинитивно најмоќна. Таа се покажува, таа се прикажува. Таа е таа. Таа е Северина, нема презиме, само Северина! Таа е идеална мета за државата. Треба да се силува Северина“ – започнала Ведрана жестоко и ја оставила водителката во шок.

„И потоа испраќаш порака на сите останати жени кои не можат да го достигнат тоа ниво. И ако Хрватска, а тоа веќе го кажав во Србија, ја силува – а ја силуваше, преку судови, преку судски одлуки, преку моќ, на неа се изживуваа хрватските мажјаци“ – продолжи Рудан и додаде – „Јас воопшто не му замерам на нејзиниот поранешен партнер, тој има право да се бори, зашто знаеме какви се мажјаците. Но држаата Хрватска нам жените, кои не сме Северина, ни испрати порака – ако почнете да се буните или да барате правда, ако помислите дека ќе се изборите за било што, ќе поминете како Северина!“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

 

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....