9.8 C
Скопје
01:33 - 28 февруари, 2024

Ознака : анализа

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Први резултати од ТОКСИКОЛОШКАТА АНАЛИЗА на Метју Пери: Еве што открија во телото

Еспресо
Првите резултати од токсиколошката анализа покажаа кои супстанци се негативни за Метју Пери, кој почина на 28 октомври во Лос Анџелес, на 54-годишна возраст. Познатиот...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски со анализа на времето за претстојната есен: Очекуваме натпросечно високи температури!

Еспресо
– Најновите излези на нумеричките модели за претстојната есен за Македонија укажуваат на тоа дека ќе имаме натпросечно топло време со релативно високи температури на...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Метео-анализа за цела седмица

Еспресо
Топлотниот бран кој го најавивме и кој ќе започне уште од утрешниот ден, нема да биде долготраен и нема да донесе екстремно високи температури на...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски: Очекувајте нова тура врнежи, а ќе има и невреме, еве кога

Еспресо
– Под влијание на влажен воздушен  бран од запад, во текот на претстојната ноќ, како и утре на повеќе места низ Македонија ќе има повремени...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

На патувањето до најдобрата верзија од себеси, вие самите ја одредувате насоката

Еспресо
Најточна проверката на здравствената состојба се добива со анализа на крвта, каде се покажуваат првите знаци доколку нешто не е во ред. Со сеопфатна анализа...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Преку ДНК анализа откриена причината за смртта на Бетовен

М.П
ДНК анализата извлечена од влакна од косата на Бетовен открива семејна историја на заболување на црниот дроб. Комбинацијата на предиспозиција, хепатитисот Б и прекумерно консумирање...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Детална метео анализа за февруари од Славчо Попоски: Ќе имаме ли снежна бајка?

Еспресо
Метеопрогнозерот Славчо Попоски дава детална анализа за времето за месец февруари. Според Попоски, мсецот ќе биде просечно студен, што значи температурите ќе бидат во границата...
АстроСлајдерХороскоп

ВИЕ ЛИ СТЕ? Најинтелигентните луѓе се родени во овој хороскопски знак

Еспресо
Постојат неколку типови на интелигенција: интраперсонална, емоционална, интуитивна, практична, перцептивна, аналитичка… Кој тип на интелигенција е поизразен зависи од тоа во кои области од животот...