18.8 C
Скопје
08:55 - 26 септември, 2023

Попоски со неделна анализа на времето: Повремено нестабилно, но со летни температури на воздухот!

– Во текот на новата седмица која што ни претстои, времето во Македонија и понатаму ќе биде променливо облачно, но со сончеви периоди. Локално и повремено ќе има развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер во зоната на нестабилност. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и застапени во форма на краткотрајно невреме.

И во делови од Скопската котлина повремено ќе има услови за развој на нестабилност, проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Наутро температурите нема многу да се менуваат во споредба со сегашните, максималните дневни температури на воздухот пак и понатаму ќе бидат натпросечно високи, и ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 32 степени.

Ув индексот ќе има умерено висока вредност и ќе има коефициент помеѓу 5 и 6.

Барем според моменталните анализи со кој располагаме, пад на температурите на воздухот кај на се очекува од 25 септември па натаму, односно од следниот понеделник – вели метеопрогнозерот Славчо Попоски. 

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски тука!

Слични објави

Неделен финансиски хороскоп: Нови можности за Биковите, убава понуда за Стрелците, парични промени за Водолиите…

Еспресо

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо
Се вчитува....