16.8 C
Скопје
18:00 - 20 април, 2024

Ознака : бура

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Снежна бура ги погоди САД: Снег над два метра, илјадници домови без струја

Еспресо
Повеќе од 250.000 домови и бизниси низ Њујорк и Нова Англија се во темница од синоќа. Соединетите Американски Држави се уште се справуваат со силно...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Снежна апокалипса во САД: Седум држави прогласија вонредна состојба, откажани се 2.000 летови, „внимавајте, ова не е нормален снег“

Еспресо
Во САД невремето веќе го крстија „Снежна апокалипса“, или снежен „Армагедон“, а гувернерите на 7 држави прогласија вонредна состојба. Станува збор за мешавина од снежна...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Попоски најавува циклон: Моќна бура доаѓа, еве кога

Еспресо
Со продорот на МНОГУ ПОСТУДЕН воздух од Арктикот, во речиси сите земји од регионот се очекува и СНЕГ кој во планинските места ќе достигне висина дури и повеќе од...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

(ВИДЕО) СИЛНА ПЕСОЧНА БУРА ВО ИРАК, стотици граѓани бараат лекарска помош

Еспресо
Силна песочна бура зафати неколку региони во Ирак, а стотици граѓани побараа лекарска помош поради респираторни проблеми. Песочната бура од вчера е активна во многу...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

МАЈЛИ САЈРУС ПРЕПЛАШЕНА: Гром го погодил авионот, принудно но среќно слетале

Еспресо
Пејачката летала со приватен авион кон јужноамериканскиот дел за нејзината светска турнеја Mileyworld, кога авионот одеднаш се нашол во магнетна бура. Благодарение на среќното слетување,...