11.8 C
Скопје
23:05 - 29 февруари, 2024

Ознака : багдад

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСекојдневиеСлајдерСцена

(ВИДЕО) СИЛНА ПЕСОЧНА БУРА ВО ИРАК, стотици граѓани бараат лекарска помош

Еспресо
Силна песочна бура зафати неколку региони во Ирак, а стотици граѓани побараа лекарска помош поради респираторни проблеми. Песочната бура од вчера е активна во многу...