14.8 C
Скопје
09:50 - 2 јуни, 2023

Кејт Мидлтон и принц Вилијам ќе одат на турнеја во САД, дали е во програмата и средба со Хари и Меган?

На почетокот на декември 2022 година, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе тргнат на голема турнеја во САД, пренесува Мирор.

Како дел од нивната американска турнеја, парот ќе присуствува на голем број социјални настани, вклучувајќи ја и церемонијата на наградата Earthshot, која ќе се одржи во Бостон на 2 декември. Според кралскиот експерт Роја Ника, ова патување може да биде одлична шанса за Кејт и Вилијам да ги „вратат срцата на Американците“ по контроверзното интервју на принцот Хари и Меган Маркл со Опра Винфри.

„Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон може да ја гледаат својата турнеја како можност за подобрување на позицијата на британската монархија во Америка, бидејќи кралското семејство сега е во неволја во САД“, рече Ника, цитиран од Мирор.

Кралскиот пар не ја посетил Америка од 2014 година, кога дојдоа во Њујорк и присуствуваа на голем број настани. Дали принцот и принцезата од Велс ќе се сретнат со војводите од Сасекс за време на нивната турнеја во САД, сè уште не е познато.

Слични објави

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо

(Фото) Тоа мора да е Ирина Шајк – Леонардо ди Каприо ужива на Сардинија

еспресо
Се вчитува....