-1.2 C
Скопје
07:58 - 30 март, 2023

Ознака : концерти

Лајфстајл Свет Слајдер Стил Сцена

(Фото) Кои модни дизајнери стојат зад турнејата на Тејлор Свифт: Поглед од зад сцената на неверојатната гардероба на Eras Tour на поп-ѕвездата

Еспресо
Турнејата Ерас е во тек, а Тејлор Свифт ги шокира обожавателите од недела во недела со низа светкави комбинации од кои „паѓа вилицата“, и сите...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Поранешниот „Пинк Флојд“ Роџер Вотерс ги критикува Зеленски, НАТО и Вашингтон: откажани концертите во Полска

Еспресо
Познатиот 79-годишен музичар напиша писмо до сопругата на украинскиот претседател во кое зборува за „екстремизам“ и „катастрофална војна“. И привлече лавина критики низ целиот свет....
Ви Препорачуваме Женски печат Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Во среда почнува ОФФЕСТ: Осум концертни настапи и еден документарен филм

Еспресо
Дваесет и првото издание на традиционалниот OFFest ќе се одржи од 1 до 4 јуни во Националната опера и балет и МКЦ. Фестивалот годинава го сочинуваат...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Фу Фајтерс ги ОТКАЖАА СИТЕ КОНЦЕРТИ: „Премногу болка, да одвоиме време за болката!“

Еспресо
Премногу болка. Така, Фу Фајтерс со соопштение за медиумите објавија откажување на сите закажани концерти во наредните месеци. На веб-страницата на бендот се појавија неколку...
Свет Слајдер Сцена

СОЛЗИТЕ НА АДЕЛ БИЛЕ ЛАЖНИ: Концертите се откажале поради друга, ама шокантна причина!

Еспресо
Ковидот не е причината за Адел да ги откаже концертите како што објаснуваше низ солзи, туку кавга! Сè уште го памтиме – видеото кое пејачката...
Свет Слајдер Сцена

АДЕЛ ВО СОЛЗИ НА ИНСТАГРАМ: „Шоуто не е подготвено“, откажани концерти поради ковид

Еспресо
Популарната пејаќка Адел не можеше да ги задржи солзите на видеото објавено на Инстаграм во кое објавува дека „шоуто не е спремно“. Таа ги откажа...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

ИНТЕРВЈУ СО ВЛАДИМИР ЧЕТКАР ПРЕД ТУРНЕЈАТА ВО САД: Солидарноста е присутна само кај уметнички пософистицираниот свет без разлика на националната основа!

Јасмина Кантарџиева Димков
Новогодишните празници ги помина во Македонија, а сега, со наполнети „батерии“ за претстојната сезона исполнета со концерти, музичарот Владимир Четкар се враќа во САД. Поточно,...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Коронавирусот продолжува да прекинува концерти: И „Rolling Stones“ ја откажаа летната турнеја (ФОТО)

Инстаграм
Славните рокери „The Rolling Stones“, како резултат на ситуацијата со коронавирусот која ја зафати целата планета и прогласувањето на пандемија, ја откажаа претстојната северноамериканска турнеја,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Малума за бадијала пристигна во Грција: Му ги откажаа концертите во Солун и Атина!

Васко Спасоски
Поради новите мерки во Грција за превенција од коронавирусот и откажување на културни и уметнички настани со над 1.000 лица, концертите на колумбиската музичка ѕвезда...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот музичар Елтон Џон (72) ќе земе дополнителни денови одмор по препорака на докторот, пред да ги одржи своите два преостанати концерти во Нов Зеланд...