24.8 C
Скопје
08:33 - 13 јуни, 2024

Ознака : Четкар

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Владимир Четкар реагира на хаосот во Охрид: „Ова безредие, калаштурница и невкус е срамота за сите нас“

еспресо
Македонскиот музичар Владимир Четкар  реагира на социјалната мрежа Фејсбук поради случувањата во Охрид за кои тој смета дека се злосторство спрема градот. „Да не должам...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ТАТКО МУ НА ЧЕТКАР Е ЦАР! Еве од каде синот ги наследил музичките неверојатни таленти!

Еспресо
Го знаете Љубомир Четкар? Светлата точка на денот, а веројатно и на цел месец! Кога би имале сите вакви супертатковци! Блазе му на Владимир Четкар,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

ИНТЕРВЈУ СО ВЛАДИМИР ЧЕТКАР ПРЕД ТУРНЕЈАТА ВО САД: Солидарноста е присутна само кај уметнички пософистицираниот свет без разлика на националната основа!

Јасмина Кантарџиева Димков
Новогодишните празници ги помина во Македонија, а сега, со наполнети „батерии“ за претстојната сезона исполнета со концерти, музичарот Владимир Четкар се враќа во САД. Поточно,...