-0.2 C
Скопје
06:27 - 30 март, 2023

Ознака : Роџер Вотерс

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Поранешниот „Пинк Флојд“ Роџер Вотерс ги критикува Зеленски, НАТО и Вашингтон: откажани концертите во Полска

Еспресо
Познатиот 79-годишен музичар напиша писмо до сопругата на украинскиот претседател во кое зборува за „екстремизам“ и „катастрофална војна“. И привлече лавина критики низ целиот свет....
Свет Слајдер Сцена

Роџер Вотерс, поранешниот лидер на Пинк Флојд го ​​нарече Бајден воен злосторник: „Тој го запали пожарот во Украина“

Еспресо
Еден од основачите и поранешен вокал на британската рок група Пинк Флојд, Роџер Вотерс, во интервју за Си-Ен-Ен изјави дека американскиот претседател Џо Бајден „запали...