Ознака : летна турнеја

Ви Препорачуваме Лајфстајл

Коронавирусот продолжува да прекинува концерти: И „Rolling Stones“ ја откажаа летната турнеја (ФОТО)

Инстаграм
Славните рокери „The Rolling Stones“, како резултат на ситуацијата со коронавирусот која ја зафати целата планета и прогласувањето на пандемија, ја откажаа претстојната северноамериканска турнеја,...