Ознака : Малума

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Откажан концертот на Малума во Албанија!

Васко Спасоски
Поради воведените мерки во Албанија за превенција од коронавирусот и откажување на сите културни, уметнички и спортски настани, откажан е концертот на колумбиската музичка ѕвезда...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Малума за бадијала пристигна во Грција: Му ги откажаа концертите во Солун и Атина!

Васко Спасоски
Поради новите мерки во Грција за превенција од коронавирусот и откажување на културни и уметнички настани со над 1.000 лица, концертите на колумбиската музичка ѕвезда...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Нејмар му ја „украде“ девојката на Малума: Славниот фудбалер во врска со ќерка на угледен бизнисмен од Загреб?

Еспресо
Бројни светски медиуми се прашуваат дали Нејмар и убавицата со хрватско потекло всушност ја потврдија својата врска, откако на Инстаграм еден со друг се нарекоа...
Лајфстајл Сцена

Малума го освои светот, но дали знаете како го добил ова уметничко име? (ФОТО)

Igor
Колумбија во 21 век после Шакира доби уште една музичка ѕвезда, а тоа е Малума. Ова момче својата кариера ја започна во 2010 година, а...
Лајфстајл Сцена

Не се знае од кој агол е поубава: Новата девојка на Нејмар е Хрватка, а кога ќе ја видите ќе ви застане срцето! (ФОТО)

Igor
Бразилските објавија информација дека фудбалерот Нејмар има нова девојка која изгледа како „бомба“! Ако се верува на тамошните медиуми, новата девојка е Наталија Баруих, која...