Малума го освои светот, но дали знаете како го добил ова уметничко име? (ФОТО)

Колумбија во 21 век после Шакира доби уште една музичка ѕвезда, а тоа е Малума. Ова момче својата кариера ја започна во 2010 година, а веќе има објавено доста хитови како што се: „Felices Ios 4“, „Borro Cassette“, „El Perdedor“, „Corazon“ и многу други.

Соработуваше и со познати светски имиња, како што е Шакира, Талиа и Рики Мартин. За Малума (кој се вика Хуан Луис Лондрињо Аријас), слушнале многу, а дали знаете како го добил прекарот со кој стекна планетарна слава?

 

View this post on Instagram

 

“Eyyy… que pena tu nombre no pero tu cara me suena”

A post shared by MALUMA (@maluma) on

Тој откри дека пред неколку месеци откри кога гостуваше во емисијата на водителот Џими Фалон.

– Името на мојата мајка е Марџи, името на татко ми е Луис, а името на мојата сестра е Мануела. Ги земав првите две букви од нивните имиња и така настана прекарот Малума – изјавил познатиот пејач.

Слични објави

Селма Хаек објави слика од базенот – Нејзината порака за убавината секоја жена добро треба да ја запамти (ФОТО)

Еспресо

Љубовната приказна на Бајага: Сопругата ја ЗАПОЗНАЛ ВО АВТОБУС, а првиот состанок и денес го памти!

Igor

Одржан првиот концерт во чест на култните ЕКВ, роден Џејмс Блант и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

„Викнете доктор“: Нивес Целзиус ги сликаше градите од птичја перспектива (ФОТО)

Васко Спасоски

Лежерно, но интересно издание на Меланија Трамп: Првата дама во чевли кои секој може да си ги дозволи

Igor

Го сликаше девојка му: Актерот Андрија Милошевиќ гол во када (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четири × два =

Слични објави

Ќерката на Шабан Шаулиќ сними песна, му ја посвети нему

Igor

Слики кои го заобиколија целиот свет: Кејт Мидлтон потклекна пред ботоксот (ФОТО)

Igor

Северина објави заводлива фотографија на Инстаграм, некои мислат дека со тоа најавува нешто ново (ФОТО)

Еспресо

Ријана изгледа фантастично и со неколку килограми вишок (ФОТО)

Еспресо

Погледнете го братот на Здравко Чолиќ: Сличноста е неверојатна (ФОТО)

Igor

Наследничката на империјата Ламборџини го посрамоти семејството (ФОТО)

Igor