11.8 C
Скопје
22:45 - 29 февруари, 2024

Ознака : бакшиш

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Теа Таировиќ е кралица на бакшишот: „Леле брат што прави, таа е тајфун“

Еспресо
Теа Таировиќ направи спектакл на настапот во Врњачка Бања, а воодушевената публика ја награди со бакшиш. Една од најпопуларните пејачки во регионот во моментов е...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Некои со крстот на чело, Инди со пари на чело: Секси пејачката со „оп цуп“ собра бакшиш за една ноќ колку што некој не може да заработи за година чесна работа

Еспресо
Пејачката Инди Арадиновиќ ги запали регионалните медиуми неодамна со видео од тепачка со нејзината сестра Едита Арадиновиќ, па со ненадеен развод по четири месеци брак,...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Ѝ ОСТАВИЛ 1000 ДОЛАРИ БАКШИШ: Келнерка ја покажа пораката која ѝ ја напишал гостинот

И. Т.
Една келнерка сподели фотографија на социјалната мрежа „Reddit“ од порака што ѝ ја оставил гостин кој ѝ оставил бакшиш дури 1.000 долари. Како што објасни...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Српската пејачка не можеше да го задржи бакшишот во раце (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Српската пејачка Јана Тодоровиќ пееше на една приватна забава, а бакшишот кој го држеше во раце. Јана на социјалните мрежи објави снимка од ромската забава,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

На српскиот пејач му стана непријатно од толку многу бакшиш, па кажа – доста е! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатиот српски пејач Џани е еден од најбараните кај нашиот северен сосед, особено на оние семејни прослави, крштевки, свадби, раѓање деца, родендени и слично… Токму...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Ќе ви се заврти во глава: Наум Петрески му откри на Жаре колку земал бакшиш за една вечер (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Весела „Еден на Еден“ ќе гледаме во недела, на Канал 5 од 18.30 со Наум Петрески. Фолк пејачот на Жаре му откри кој бил неговиот...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Адел е кралица! Погледнете колкав бакшиш му оставила на келнерот за Нова Година (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Адел заедно со своите пријатели Нова година ја прослави на Карибите. Друштво на познатата пејачка и правеа, пејачот Хари Стајлс и водителот Џејмс Корден,...
ЛајфстајлСцена

На слава кај Џани: Пејачот им „лепеше“ по 500 евра на своите колеги (ВИДЕО)

Igor
Популарниот српски пејач Радиша Трајковиќ – Џани во познат белградски ресторан ја прослави својата слава,  негови гости беа пријателите, колегите и се разбира потесниот круг...
ЛајфстајлСцена

Оставаат и по 500 долари бакшиш: Вака изгледаат децата на најбогатиот човек на светот (ФОТО)

Igor
Целиот свет знае за Бил гејтс, најбогатиот човек на светот, чие богатство се проценува на неверојатни 103 милијарди долари. Бил Гејтс со својата сопруга Мелинда...
ЛајфстајлСцена

НЕ ЖАЛЕЛ ПАРИ: Музичарите добија ОГРОМЕН бакшиш по раѓањето на синот на Дарко Лазиќ

Igor
Доаѓањето на новиот член во семејството Дарко Лазиќ го прославил со целодневна забава во родната куќа во Брестач. Денеска прославата продолжува во ресторан близу неговиот...