23.8 C
Скопје
13:56 - 30 мај, 2024

Ознака : куче

СветСлајдерСцена

Исчезнало кучето на Парис Хилтон, таа aнгажирала детективи и јасновидци да го најдат: „Дајмонд ми беше како ќерка!“

Еспресо
Дајмонд Бејби, кучето на Парис Хилтон исчезнало пред неколку дена, а таа е очајна. Парис не сакала да ја сподели веста на социјалните мрежи, но...
ЛајфстајлСекојдневиеСемејствоСлајдерСтил

Немате идеја како да го крстите вашето кученце? Еве модерни предлози

Еспресо
Немојте да бидете од оние луѓе кои му даваат некреативно име на кучето. Скуби? Веќе има еден славен Скуби. Или Хачико. Да, и тоа име...
СветСлајдерСцена

(Фото) Гола е љубовта на Емили Ратајковски кон нејзиниот Коломбо

Еспресо
Љубовта на убавата моделка и актерка Емили Ратајковска кон домашните миленичиња, особено кон кучињата, е позната. Во мај, 2019, Емили Ратајковски го покажа своето ново...
АстроВи ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеХороскоп

Во кој знак е родено вашето куче? Прочитајте го неговиот хороскоп и дознајте му го карактерот

jasmina.kantardzieva
Го знаете датумот на раѓањето на вашето куче? Тогаш, знаете и под кој астролошки знак е родено. Но, доколку не знаете кога вашиот миленик е...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Официјално е: кучињата се попрецизни и побрзи од ПЦР тестовите во откривањето на Ковид

Еспресо
Веќе некое време се веруваше, а сега тоа го потврдува и новата студија: кучињата ги наоѓаат заразените со Ковид подобро од брисевите (и на помалку...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Во Бразил куче го чекало својот газда 4 месеци пред болница, „животните ги учат луѓето на вистинска љубов“

Еспресо
Го чекаше цели четири месеци. Час по час, ден по ден. Но, тоa, кафеавоto куче со многу слатки очи, ниеднаш не се помрднa од вратата...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Еве како да препознаете дали е претопло за прошетка на вашето куче пред да биде предоцна

Еспресо
Правилото 5 секунди е нешто што ниту еден сопственик на куче не смее да го игнорира. Дали знаевте дека е потребно помалку од 1 минута...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(Фото) Кучето на белорускиот претседател Лукашенко „седи“ среде поставената маса

Еспресо
Силно критикуван од Европа за поддршката на Русите, претседателот на Белорусија Александар Лукашенко беше снимен на банкет во друштво, но и во една многу невообичаена...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) Зеленски го награди Патрон како воен херој: Џек Расел териерот со нос за мини е ѕвезда во Украина

Еспресо
За време на драматичните денови на војната во Украина, Патрон стана познат по помагањето на пронаоѓање и деактивирање на стотици експлозивни направи. Патрон не е...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

10 видови храна што не се за домашни миленици: Не помислувајте да им ги дадете на вашето куче или мачка!

Еспресо
Кога бевте дете, веројатно сте слушнале од вашата мајка или татко: „не хранете го кучето (или мачката) на масата за вечера!“ И со текот на...