18.8 C
Скопје
19:37 - 5 октомври, 2022

Немате идеја како да го крстите вашето кученце? Еве модерни предлози

Немојте да бидете од оние луѓе кои му даваат некреативно име на кучето. Скуби? Веќе има еден славен Скуби. Или Хачико. Да, и тоа име веќе е добро прочуено. Блеки, Џеки…Не, никако. Кога ќе го повикате по име во паркот за кучиња ќе се стрчаат кон вас барем пет со исто име.

Бидете оригинални и дајте му име на вашиот миленик инспирирани од модната индустрија.

Еве ги нашите 40 предлози на машки и женски имиња за почетна инспирација.

1. Бруклин

2. Вики

3. Бекам

4. Вики Кристина Барселона

5. Мустаж

6. Кет

7. Канон

8. Никон

9. Матрикс

10. Андроид

11. Леонардо (може и само Каприо)

12. Орландо

13. Делевињ

14. Лима

15. Андријана

16. Конверс

17. Мејсон

18. Мартин

19. Маргиела

20. Хакуна Матата

21. Долче (без Габана)

22. Може и само – Габана

23. Ѕења

24.Жан Пол

25. Готје

26. Свинепул

27. Галијано

28. Лана Реј

29. Ора Рита

30. Анџелина

31. Луј Втори

32. Витон

33. Бентли

34. Електра

35. Кармен

36. Зоро

37. Барбери

38. Џими Чу

39. Моет

40. Вог

Слични објави

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо

Откриен мотивот за тепачката на Северина со сестра ѝ? Маријана се налутила за препишан имот

еспресо
Се вчитува....