18.8 C
Скопје
20:27 - 5 октомври, 2022

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Моменти на страв кај патниците. Динамиката се уште не е јасна.

Тој беше бездомник вооружен со нож кој беше убиен од полицаец кој отвори оган на него, на аеродромот Шарл де Гол во Париз. Ова го известуваат полициски извори. Драмата се случила утринава околу 8.20 часот на терминалот 2F на главниот париски аеродром.

Според првите реконструкции, полицијата неколку пати му наредила на мажот да го спушти ножот на земја, но безуспешно. Мажот, напротив, со ножот во рака им се приближил на полицајците кои во тој момент отвориле оган, куршумот го погодил смртно во пределот на стомакот.

„Бездомник малтретирал безбедносни службеници и била повикана полиција да интервенира“, изјавил извор од аеродромот. Ова го потврди париската полициска префектура на Твитер.

 

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....