18.8 C
Скопје
20:11 - 5 октомври, 2022

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Рациите на ФБИ на имотот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп се „координиран напад“. Така вели синот на поранешниот шеф на Белата куќа, Ерик Трамп.

Тој рече дека владејачките кругови го гонеле Трамп и се обиделе да го „клеветат“.

Според Ерик Трамп, се соочуваме со обид на „најнепопуларниот претседател во историјата на САД“ Џозеф Бајден да го отстрани Трамп од учество на изборите. Тој истакна дека Доналд Трамп, пак, е „најпопуларниот претседател во историјата на САД“, кој добива многу љубов и поддршка од гласачите, пишува ТАСС повикувајќи се на Фокс њуз.

Да потсетиме дека претресите во имотот на Трамп на Флорида беа извршени на 8 август. Во настаните учествуваа до стотина офицери на ФБИ.

Републиканската партија ги нарече претресите „чин на тирански режим“ и ги спореди со акциите на Гестапо.

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....