14.8 C
Скопје
22:52 - 27 мај, 2024

Ознака : данка

БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Познатите во шок поради смртта на Данка: „Ангеле, почивај во мир“

еспресо
Девојченцето од Србија по кое се трагаше како исчезнато, Данка Илиќ била убиена на 26 март кога на неа со автомобил налетале двајца мажи. Vučić...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(Фото сторија) Оваа убавина во Македонија е? Да! Село Сушица може да се гордее со дворот на Данка

Ј.К.Д
Г-ѓа Данка Цреварова има полни раце работа – дел е од семејната приватна фирма за изработка на маси и столици, кадешто работи, а одгледувањето на...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

ТОМА ЗДРАВКОВИЌ НАПИШАЛ ПЕСНА И ЗА ЕСМА: Кои се Данка, Лилјана, Бранка, Нада, циганко моја…жените на кои им ги посветил најубавите песни

Еспресо
По прикажувањето на филмот „Тома“ и македонската јавност се заинтерсира да дознае и открие што повеќе за животот за легендарниот српски пејач, композитор и поет...