14:18 - 19 април, 2024

Познатите во шок поради смртта на Данка: „Ангеле, почивај во мир“

Девојченцето од Србија по кое се трагаше како исчезнато, Данка Илиќ била убиена на 26 март кога на неа со автомобил налетале двајца мажи.

Трагичната вест денеска во вонредно обраќање ја сподели претседателот на Србија, по што следеше молк и шок во целиот регион.

Бројни јавни личности се огласија преку социјалните мрежи и ја изразија својата тага и зачуденост од трагичниот расплет на настаните.

Актерката Слобода Миќаловиќ ја сподели сликата на Данка и напиша „Ангеле, почивај во мир“. Иста порака испрати и пејачката Александра Пријовиќ.

Меѓу познатите кои се огласија во оваа тажна прилика беа манекенката Софија Милошевиќ, пејачките Александра Младеновиќ, Надежда Биљиќ, Адреана Чекиќ, Анѓела Игњатовиќ Бресквица и други…

инстаграм

 

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....