14.8 C
Скопје
09:02 - 15 април, 2024

Ознака : есма

БалканВи ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерСцена

ТОМА ЗДРАВКОВИЌ НАПИШАЛ ПЕСНА И ЗА ЕСМА: Кои се Данка, Лилјана, Бранка, Нада, циганко моја…жените на кои им ги посветил најубавите песни

Еспресо
По прикажувањето на филмот „Тома“ и македонската јавност се заинтерсира да дознае и открие што повеќе за животот за легендарниот српски пејач, композитор и поет...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Синот на Есма: Таканаречените Реџепови украдоа маса и фотеља вредни 7000 евра (ФОТО)

Еспресо
Синот на починатата Есма Реџепова, Симеон Атанасов, кој претходно ја раскажа горката приказна за кралицата на ромската музика, повторно се огласи на социјалните мрежи со обвинувања до, како што вели тој, таканаречените...
ЛајфстајлСцена

ЕСМА ГО ОТКРИЛА НЕЈЗИНИОТ ТАЛЕНТ: Малиша има нова песна и спот „Теби се предајем“

Igor
Малиша, (Елеонора Мустафовска), започнува соло кариера. Новата песна е насловена „Теби се предајем“, автори се Јован Јованов и Иван Јованов. Таа отсега ќе настапува под...