03:33 - 23 јуни, 2024

Кој е пејачот кој синоќа е убиен на Пластичарска: Има голем број фанови, неодамна се верил

Познат македонски пејач синоќа беше убиен во пресметка на Пластичарската улица во Скопје, а неговите обожаватели се простуваат од него на социјалните мрежи, пишуваат регионалните медиуми.
Амар Исмани (29) е убиен синоќа во Скопје, а од него на социјалните мрежи се простуваат голем број обожаватели.

Имено, музичарот е убиен во пресметка, додека две лица се повредени по масовна тепачка на Пластичарска во Скопје. Исмани на Инстаграм го следеле околу 300.000 луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amar Ismani (@amar_ismani1)

Последната објава на својот инстаграм-профил ја објавил само неколку часа пред смртта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amar Ismani (@amar_ismani1)

На социјалните мрежи често споделувал фотографии од своите патувања. На 25 април пак, на своите фанови на социјалните мрежи им покажа дека се верил со својата избраничка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amar Ismani (@amar_ismani1)

 

Слични објави

Данијела Мартиновиќ ги предупреди своите следбеници: Ова е лажен профил, испраќа лажни пораки

Еспресо

(Видео) Ана Николиќ му запеа на дечкото: Сегашната те буди, вели поранешната ти стигна

Еспресо

Бен Афлек конечно откри зошто е секогаш лут и безволeн на фотографиите: „Луѓето проектираат нешто на мене што јас воопшто не го чувствувам“

еспресо

(Фото) Сања Маринковиќ е „авион“ во шестата деценија: Во бикини на Ибица

еспресо

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

(Фото) Дали е ова најзгодната Србинка? Се соблече сопругата на Огњен Амиџиќ, го покажа телото три месеци по породувањето

Еспресо
Се вчитува....