24.8 C
Скопје
08:53 - 13 јуни, 2024

37 години од „Подобар живот“: Драган Бјелогрлиќ танцуваше со Светлана Бојковиќ

Култната серија „Подобар живот“ („Бољи живот“), која се емитуваше од 1987 до 1991 година, беше една од најгледаните серии во поранешна Југославија.

Повеќе од милион гледачи го следеа животот на семејството Попадиќ, а ликовите на Ема Попадиќ и Гига Моравац, кои ги толкуваа Светлана Бојковиќ и Марко Николиќ, беа сакани од многумина.

Сега актерите од оваа серија се повторно актуелни.

Актерот Алексеј Бјелогрлиќ, син на Драган Бјелогрлиќ, го снимил својот татко како танцува со Светлана Бојковиќ.

Овој момент многумина ги потсети на сцена од серијата бидејќи Драган го глумеше синот на Светлана во „Подобар живот“.

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо
Се вчитува....