35.8 C
Скопје
19:44 - 15 јули, 2024

Ознака : 40 години затвор

Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Пуштен од затвор Зоран Марјановиќ: Човекот кој беше осуден на 40 години затвор за убиство на сопругата Јелена Марјановиќ

Еспресо
Апелацискиот суд во Белград по седницата на советот, вчера донел решение со кое на обвинетиот Зоран Марјановиќ му е укинат притворот и наредил итно ослободување,...