6.8 C
Скопје
06:48 - 4 март, 2024

Ознака : даниел

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Рождественскиот пост почна, разговараме со отец Даниел: Постот ни е потребен за да бидеме словесни суштества

За православните христијански верници започна Рождественскиот пост, кој ќе трае 40 дена, односно до Божиќ, денот на раѓањето на Исус Христос. Црковното правило, предвидува Рождественскиот...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Џон Ленон за првпат јавно ја кажа својата култна изрека за Исус и „Битлси“, почина легендарниот Влада Дивљан и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Eспресо
Денешниот ден е доста значаен за музиката, а првиот деби албум на Френк Синатра, раѓањето на Крис Реа и смртта на Влада Дивљан, се само...
Филм и ТВ

Поради коронавирусот откажана азиската турнеја на Бонд

Еспресо
Последниот филм од франшизата „Џејмс Бонд“ со Даниел Крег (52), именувана како „No time to die“ требаше да стане најпрофитабилниот филм за тајниот агент на...
Филм и ТВ

По 13 години Даниел Крег се простува од Агентот 007

Igor
Британскиот актер Даниел Крег кој во овој акционен филм е од 2006 година, глумејќи го тајниот агент 007 заминува во историјата. View this post on...