-1.2 C
Скопје
07:28 - 30 март, 2023

Ознака : Отец

Ви Препорачуваме Еспресо Интервју Интима Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Рождественскиот пост почна, разговараме со отец Даниел: Постот ни е потребен за да бидеме словесни суштества

За православните христијански верници започна Рождественскиот пост, кој ќе трае 40 дена, односно до Божиќ, денот на раѓањето на Исус Христос. Црковното правило, предвидува Рождественскиот...