15.8 C
Скопје
07:06 - 22 мај, 2024

Ознака : леонардо дикаприо

СветСлајдерСцена

Дикаприо обвинет за соучесништво во случај со перење пари: Станува збор за цифра од неколку милиони долари

Еспресо
Холивудскиот актер Леонардо ди Каприо се најде на сојузната листа на сведоци за да сведочи во судскиот процес за перење пари против ѕвездата на „Fugees“,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Леонардо Дикаприо се обидува да го скрие овој филм од јавноста, го забранил неговото прикажување

Еспресо
Во долгата и успешна кариера на холивудската ѕвезда Леонардо ди Каприо, постои филм за кој актерот особено зажали што го снимил, а неговото прикажување беше...
СлајдерСценаФилм и ТВ

НОВ ФИЛМ: Леонардо Дикаприо ќе го глуми водачот на култот поради кој се самоубија 900 луѓе

И. Т.
Поминаа повеќе од 40 години откако лидерот на култот Џим Џонс убеди повеќе од 900 свои следбеници на самоубиство, а неговата приказна наскоро ќе заврши...
Ви препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) БЕЗОС „РЕПЕТИРАН“: Со загрозена машкост „на шега“ му се заканува на Леонардо Дикаприо по инцидентот со девојка му Лорен

М. Г.
Последниве денови на социјалните мрежи кружи видео во кое Лорен Санчез, девојката на Џеф Безос, „жеднее“ по актерот Леонардо Дикаприо. Видеото е снимено на 10-тата...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо нудат улога во филм на Скорсезе за оние кои ќе донираат! (ВИДЕО)

Еспресо
Холивудските ѕвезди Роберт Де Ниро (76) и Леонарди Дикаприо (45) го промовираат предизвикот наречен „All In Challenge“, а се повеќе познати личности се преклузуваат во...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Поранешната девојка на Дикаприо објави снимка на која е скроз ГОЛА! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Актерот Леонардо Дикаприо беше во врска со многу убави девојки, а на неговиот список се „потпиша“ и Бар Рефаели. Манекенката во последно време е се...
Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајлНаши ФациСцена

Котевска: Да појасниме, не стојам јас до Леонардо ди Каприо, тој стои до мене (ФОТО)

Еспресо
Режисерката на „Медена земја“, Тамара Котевска за фотографијата каде се гледа како стои до филмската ѕвезда Леонардо ди Каприо изјави дека тој стои до неа,...
СветСцена

Леонардо Дикапиро донираше 15 милиони долари за спас на ретките видови животни

Слободен печат
Леонардо Дикапиро донираше 15,6 милиони долари за спас на ретките видови животни и зачувување на животната средина. Познатиот глумец со години одвојува пари за спас...
ЛајфстајлСцена

Која од која поубава: Девојките на Леонардо Дикаприо (ВИДЕО)

Igor
На денешен ден во 1974 година е роден Леонардо Дикаприо. Уште на 23 години стана позната ѕвезда со милиони обожавателки. Оттогаш, како и филмовите, почнаа...
ЛајфстајлСцена

Скапи вили и автомобили за нив е ситница: Погледнете кои светски ѕвезди имаат приватни острови (ФОТО)

Igor
Благодарение на популарноста која ја стекнаа со успешните кариери, многу светски ѕвезди имаат милиони на своите сметки, па токму поради тоа неизбежно е да живеат...