5.3 C
Скопје
04:39 - 19 април, 2024

Ознака : мотор

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеНаши ФациСлајдерСтилСцена

(Фото) Најзгодната моторџика Ана Марија Таневска доби нов ѕвер: Специјално дизајниран за неа во Германија

Еспресо
Веројатно е „најјака машина“ во Македонија, М1000rr competition од 212 коњски сили, целата карбон, која тукушто ја „збрмчи“ згодната Ана Марија Таневска. Моторот пристигна во Македонија, а...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Еве што се случило: Бреговиќ паднал од мотор, се здобил со тешки повреди, музичарот ги откажа сите концерти!

Еспресо
Горан Бреговиќ веќе по вторпат доживува слична несреќа, но овојпат мора да ги откаже концертите. Славниот музичар Горан Бреговиќ неодамна доживеа несреќа во главниот град...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Црвениот „Харли Дејвидсон“ на Џони Деп е на аукција: почетна цена од 250.000 долари

Еспресо
Моторот се користеше за снимањето на филмот Cry Baby, моментално е изложен во музејот Бренсон во Мисури.   View this post on Instagram   A...
БалканВи ПрепорачувамеЛокумчеСлајдерСцена

Врели ФОТКИ: Станија на мотор на зајдисонце

Еспресо
Поранешната учесничка на реалното шоу „Задруга“, Станија Добројевиќ пред две недели отпатувала во Америка, каде што работи и живее неколку години. Таа отпатувала без својата...
СветСлајдерСцена

ЏОРЏ КЛУНИ ЗА НАСРЕЌАТА ЗА КОЈА МИСЛЕЛ ДЕКА МУ СЕ ПОСЛЕДНИ МИГОВИ ОД ЖИВОТОТ: Лежев на земја, а тие ме снимаа за „лајк“ на социјалните мрежи!

Еспресо
Холивудскиот глумец Џорџ Клуни до денес не може да ја заборави несреќата со мотор, иако оттогаш поминале три години. Објаснува дека се уште размислува за...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

ЕСПРЕСО ФОТКA НА ДЕНОТ: За „веспа“ нема лошо време!

Ј.К.Д
Како да се создаде едноставно, издржливо, комфорно, а сепак елегантно возило достапно за широките маси?, се прашуваше Италијанецот Енрико Пјаџо. Човекот кој во суштина ги...