18.8 C
Скопје
21:10 - 15 април, 2024

Екс сопругот на Бритни Спирс се негира себеси, новинарот тврди: „На насловната заврши само еден процент од скандалите што ги снимив“

Бритни Спирс повторно се најде на насловните страници поради гласините дека конзумирала опасна дрога „кристал мет“. Веста ја споделил нејзиниот поранешен сопруг Кевин Федерлајн под плаштот дека е загрижен за неа, тој и целото нејзино семејство, но нејзиниот адвокат ги нарече овие наводи „лажни и клеветнички“.

Адвокатот на Спирс, Метју Розенгарт веднаш испратил до редакцијата на Дејли Мејл правно и осудувачко писмо во неделата каде што бараше темелна истрага за ова прашање.

Изјавата започнува: „објавивте напис во кој се содржани бројни лажни и клеветнички измислици во врска со мојата клиентка Бритни Спирс кои се припишуваат на Кевин Федерлајн и неговите деца, особено во врска со конзумирање на „кристал мет““.

„Бритни е навистина јавна личност, но ова однесување е целосно прифатливо, тоа е неправилно дури и според денешните стандарди на „новинарство“ и неправедно“, пишува адвокатот.

Според новинарот на Дејли Мејл кој се потпишува зад објавениот напис, поранешниот сопруг на Федерлајн тврди: „Секогаш кога ќе заѕвони телефонот, се плашам дека ќе слушнам катастрофални вести – не сакам момчињата да се разбудат едно утро и да увидат дека нивната мајка се предозирала.”

И самиот Федерлајн, сега, го демантира написот велејќи дека новинарот Дафне Барак објавил „измислени лаги“ и нагласувајќи:

„ Дејли меил и Сан решија да измислуваат лаги и да ја објават болката што ја преживеа нашето семејство, заедно со траумата на нашите малолетни деца“.

Во се ова на крајот се вмеша и таблоидот Пејџ сикс, кој за да објави своја сторија, разговараше со авторот на делото, новинарот Барак, кој за Пејџ сикс тврдеше дека има доказ за написот.

„Постојат 12 материјали од снимања со Федерлајн, неговата сопруга, неговото семејство и други членови од семејството. Сите – по негово барање“.

Барак, исто така, рече дека има многу повеќе скандалозни изјави во тие снимки и она што завршило на насловната е само процент од она што го има.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....