16.8 C
Скопје
05:36 - 13 јуни, 2024

Ознака : еминем

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Стекна светска слава, го допре дното, а денес Еминем слави јубилеј: „Моето дно требаше да биде смртта“

Еспресо
Американскиот рап музичар, продуцент и актер, повеќекратен добитник на Греми наградата, Маршал Брус Матерс III попознат како Еминем го прослави својот 50-ти роденден. Со продадени...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) НАЈДОБРОТО ОД СУПЕРБОЛ 2022: Спектакл за паметење со Еминем, Кендрик Ламар. Снуп Док, Доктор Дре…

Еспресо
Еминем клекна на сцената за време на неговиот настап на полувремето на Супербол во 2022 година. Овој чин претставува една форма на протест против полициската...
СветСлајдерСцена

ЕМИНЕМ: Се борел со зависности и опсесии, но неговите деца го спасиле од „пеколот“

И. Т.
Маршал Брус Матерс III попознат како Еминем вчера го прослави својот 49-ти роденден. Американскиот рап музичар, продуцент и актер е повеќекратен добитник на Греми наградата....
СветСлајдерСцена

Детето на раперот Еминем се декларираше како небинарна личност

Еспресо
19-годишното посвоено дете на раперот Еминем се декларираше како небинарна личност и побара од сега да се вика Стиви, наместо Витни. Во објавеното видеото на...
СветСлајдерСцена

ВИДЕО: Еминем ги изненади фановите со нова музика

Еспресо
Раперот Еминем повторно ги изненади своите фанови со објавувањето на новi материјали. Oвој пат тој им претстави 16 нови песни од албумот „Music to Get...
СветСлајдерСцена

Раперот Еминем прогласен за мртов на социјалните мрежи

Еспресо
На долгата листа на бизарни случувања во 2020 година, од неодамна беше додаден уште еден. Имено на социјалните мрежи, веќе неколку денови по ред, почна...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Еминем за најтешкиот период од животот: Моето дно требаше да биде смртта

Еспресо
Најпознатиот американски рапер, Еминем, на својот инстаграм-профил сподели фотографија од „значката на трезноста“ и се пофали дека веќе 12 години е чист. „Чисти 12 години,...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Фанатик за вежбање: Ќерката на Еминем покажа стомачни мускули и совршена форма (ФОТО)

Васко Спасоски
Ќерката на Еминем, Хејли Џејд Скот Матерс (24), честопати го покажува своето затегнато тело на социјалните мрежи. Откако доби позитивни коментари, реши на обожавателите да...
Филм и ТВ

Скорсезе буквално заспа додека Еминем рапуваше на церемонијата на Оскарите (ВИДЕО)

Еспресо
Кога Еминем среде доделувањето на Оскарите излезе на сцената и почна да ја рапува својата песна „Lose yourself“, многумина се изненадија. Се наметна прашањето и...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Еминем ја налути јавноста: Во нова песна на „неприфатлив“ начин пее за бомбашкиот напад на концертот на Аријана Гранде

Еспресо
Познатиот рапер Еминем вчера сосема неочекувано им приреди пријатно изненадување на своите обожаватели со објавувањето на албумот „Music To Be Murdered By“, за кој веќе...