7.8 C
Скопје
04:31 - 28 февруари, 2024

Ознака : Берово

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(ФОТОГАЛЕРИЈА) БАРАТЕ ВИКЕНД ДЕСТИНАЦИЈА? Берово како „мала Швајцарија“, зимска бајка која вреди да биде раскажана

Наташа Мустафа
Берово деновиве е вистинска зимска бајка. Замрзнатото езеро и снегот само ја надополнуваат зимската идила. Сместено во источниот дел на Македонија во подножјето на Малешевските...
Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) СЕ РАДУВАМЕ НА СНЕГОТ: Ни обелеа градовите и селата, погледнете колку е прекрасно!

Ј.К.Д
Го дочекавме и првото снекче, и искрено му се радуваме! Иако ни пристигна малку порано од вообичаено, сепак, пријатно нè изненади. Фотографиите споделени на Фејсбук...
СекојдневиеСлајдер

БЕРОВО СЕ СЕЌАВА И НИКОГАШ НЕМА ДА ЗАБОРАВИ

М. С.
На големот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, пред 25 години, далечната 1996 година Малешивијата ја погоди голема трагедија. Овој крај, никогаш нема да го...
Наши ФациСлајдерСцена

Актерката Драгана Левенска ви препорачува три дестинации за ова лето, а открива и каде има најубаво топено сирење! (ФОТО)

Васко Спасоски
Тоа што оваа година можеби нема да заминете да летувате на море и песочна плажа, не треба да тагувате. Нашата земја можеби е мала, но...
Наши ФациСлајдерСцена

Имате дилема каде да летувате во нашата земја? Ова се топ 3 дестинации по препорака на Елена Велевска (ФОТО)

Васко Спасоски
Тоа што оваа година можеби нема да заминете да летувате на море, не треба да тагувате. Нашата земја можеби е мала, но голема е со...
Наши ФациСлајдерСцена

Кристина Арнаудова има три предлог дестинации за одмор во нашата земја: Дознајте кој е нејзиниот фаворит! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета. Но, тоа...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Актерот Милош Биковиќ има беровско потекло! (ФОТО)

Васко Спасоски
Изминатата година српската, но и руска кинематографија ја одбележа неговото име и презиме. Важи за миленик на регионалната публика, но и пример за младите актери...