6.8 C
Скопје
06:15 - 4 март, 2024

(Видео) Неодолив танц на бабата на Александра Пријовиќ на концерт: „Баба ми е модерна, има и инстаграм“

За време на престојот во Загреб, кога во ек се нејзините концерти во преполната загрепска Арена, Александра Пријовиќ им откри на новинарите детали за нејзината баба, која редовно ја следи на концертите.

Пејачката нагласи дека многу ѝ е важно што семејството е со неа, па освен Филип Живоиновиќ и синчето, во Загреб пристигнала и нејзината мајка Борка, но и баба ѝ и дедо ѝ.

„Вие не знаете, баба ми е модерна баба, има и Инстаграм. Многу ми е важно што семејството е покрај мене “ – признава Александра и додава дека се обидува да им удоволи на секој начин.

„Но ним не им треба ништо, скромни се. Така и мене ме израснаа“ – нагласува моментно најпопуларната пејачка во регионот.

Инаку, бабата на Александра веќе е и хит на социјалните мрежи поради нејзиниот жив темперамент и танцувањето. Видеото од танцот на бабата на еден од концертите на нејзината славна внука набргу стана вирално.

@prekpaljajdajana

#aleksandraprijovic #Niš #bakalegenda❤️

♬ original sound – Prekpaljaj Dajana

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....