5.8 C
Скопје
05:39 - 4 март, 2024

(Видео) Шон Пен предизвика шок со коментар за смртта на Метју Пери: „Не бев многу изненаден“

Трагичната смрт на Метју Пери на 28 октомври го шокираше светот, но, според Шон Пен, тој не бил изненаден поради познатото минато на актерот и според тоа дека се борел со зависностите. Пен истакна дека не му било чудно што Метју Пери имал несреќен крај, како што и се случило.

За време на интервјуто во емисијата на Пирс Морган „Uncensored“, Шон Пен рече дека го запознал Пери непосредно пред неговата смрт, му честитал за неговата најнова книга и призна дека знаел за некои пасуси откако изгледал неколку интервјуа и не бил изненаден што му останало малку време за живот.

„Трагично е. Не можам да кажам дека бев многу изненаден. Не знам што вели судскиот извештај и сето тоа, но знам дека направил многу оштетувања на органите низ годините“ – истакна Пен.

Овие зборови беа жестоко критикувани на социјалните мрежи, бидејќи корисниците ги сметаа за бесчувствителни, па дури и груби, и го обвинија Шон Пен за непочитување на починатиот и неговото семејство. Иако неговите блиски не ги коментираа овие забелешки.

 

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....